jangafzar
14 مرداد 1401 - 12:42

سرمربی تیم اهداف پروازی تراپ: توسعه این رشته نیازمند حمایت جدی است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم تیراندازی به اهداف پرواز تراپ گفت: اگر وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتوانند بودجه لازم برای اهداف پروازی را تامین کنند و حمایت جدی از این رشته صورت گیرد این رشته توان کسب موفقیت‌های متعدد را دارد.

به گزارش ایرنا، «علی افسری» در خصوص شرایط رشته اهداف به پروازی تراپ، اظهار داشت: در کنار انگیزه بالای بچه‌ها برای شرکت در مسابقات، کمی کمک لازم است تا بتوانیم در مرحله اول به مدال‌های تیمی آسیایی و سپس مدال‌های انفرادی دست یابیم.

وی  درخصوص عملکرد بیرانوند تنها نماینده ایران در مسابقات تیراندازی اهداف پروازی قهرمانی جوانان آسیا در آلماتی قزاقستان، افزود: این تیرانداز نوجوانان در مسابقاتی که در رده جوانان برگزار شد، درخشید و امتیازاتی که کسب کرد با تعجب و استقبال مسئولین برگزاری مسابقات مواجه شد. کنفدراسیون آسیا و به‌خصوص شخص «شیخ سلمان» رئیس کنفدراسیون تیراندازی آسیا و برخی روسای فدراسیون‌های کشورهای آسیایی را متحیر کرد.

سرمربی تیم اهداف پروازی ماده تراپ گفت: برای برخی حاضران در مسابقات آلماتی جای تعجب داشت که  یک نوجوان کمتر از ۱۴ سال چنین توانای دارد و توانسته هم سطح ورزشکاران بزرگ المپیکی و دارنده مدال‌های مختلف جهانی بسیار با تکتیک تیر بزند و مدال  برنز آسیا را از آن خود کند.

افسری اضافه کرد: در حالی که باید پیش از مسابقات تغییر در نحوه برگزاری و انجام فینال اعلام می‌شد، متاسفانه درست در آخرین راند تغییرات اعلام شد و طبیعی است که برای یک تیرانداز کم سن و بی تجربه باعث دغدغه شود اما در نهایت با قرار گرفتن در جایگاه دوم به کار خود در دور مقدماتی پایان داد.

وی تصریح کرد: اگر روال مسابقه مثل قبل بود و تغییری در روند مراحل  صورت نمی گرفت او به مدال نقره می‌رسید اما متاسفانه یا خوشبختانه فینال برگزار شد و او مدال برنز را کسب کرد.

سرمربی تراپ کشورمان گفت: ورزش ما برای اینکه بتواند جایگاه خود را در تیراندازی آسیا ارتقا دهد نیاز فعالیت در  رشته‌ها و مواد دیگر دارد. تیراندازی از رشته‌های پایه و پُرمدال است و جزو ۸ رشته مورد تایید وزارت ورزش به عنوان رشته پایه است.

وی افزود: درست است که اکنون جزو ۶ رشته پر مدال کشور هستیم اما با تاکید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک قرار است این رشته جزو سه رشته اول کشور باشد و این مساله نیاز به حمایت بیشتر از سوی مدیران ورزش کشور را دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536098