jangafzar
28 آبان 1401 - 15:14

زنجانی‌ها ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی، مشکلی در سوخت‌رسانی نیروگاها پیش نمی‌آید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: اگر در مصرف گاز و برق ۱۰ درصد صرفه‌جویی شود در فصل زمستان مشکلی برای سوخت‌رسانی به نیروگاه‌های استان را نخواهیم داشت.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، پیام‌ جوادی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: رسالت و مأموریت شرکت توزیع برق تأمین برق پایدار با رویکرد اقتصادی و مشتری مداری است. چشم انداز برنامه استراتژیک شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در افق سال 1404، 140 دقیقه میانگین خاموشی هر مشترک در سال‌، صفر درصد مراجعه حضوری متقاضیان و چهار درصد تلفات انرژی برق مد نظر است.

خبرگزاری تسنیمزنجانمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، تصریح کرد: استان زنجان در بین 39 شرکت توزیع نیروی برق کشور جزو شرکت‌های پیشتاز است و توانستیم با همراهی مردم از پیک تابستان بدون خاموشی عبور کنیم.

وی بیان کرد: حجم  کل شبکه توزیع برق استان زنجان 14 هزار و 755 کیلومتر است و رشد حجم شبکه‌های توزیع برق از سال 58 تا مهرماه 1401 ،17 برابر افزایش پیدا کرده است.

جوادی با بیان اینکه به 497 هزار مشترک خدمات‌رسانی انجام شده است گفت: در بخش صنعت 52 درصد، کشاورزی 23 درصد، روستایی یک درصد، تجاری چهار درصد، عمومی چهار درصد بوده و میزان مصرف انرژی برق استان زنجان تا پایان مهرماه 1401 بیش از 20 هزار مگاوات ساعت بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، افزود: استان زنجان 6 هزار حلقه چاه کشاورزی برق دار دارد و امسال 116 حلقه چاه نیز به این چاه‌ها اضافه شده است.

وی ابراز داشت: استان زنجان در کابل خود نگهدار شبکه توزیع استان زنجان در بین 39 شرکت جزء شرکت‌های پیشتاز است با بیش از سه هزار و 95 کیلومتر، که تا پایان اردیبهشت ماه تمام استان زنجان به این کابل مجهز خواهد شد. تعداد کنتورهای هوشمند استان زنجان نیز، 10 هزار و 764 عدد با اولویت مشترکین سنگین صنعتی است.

جوادی گفت: خوشبختانه علی‌رغم مشکلات در تابستان از پیک آن با موفقیت با اقدامات انجام شده فنی و فرهنگی بدون خاموشی عبور کردیم که نقطه عطفی در وزارت نیرو بود و مصرف برق در کل کشور با کاهش 5 درصدی همراه بود و بر اساس مدیریت صنایع و کشاورزی و طبق آمار توانیر 17 درصد رشد مصرف انرژی در صنایع در زمینه تولید بیشتر در کشور را داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، عنوان کرد: در تابستان با بیشتر مشترکین سنگین صنایع یک هزار و 388 تفاهم نامه‌ مبادله شد، در بخش کشاورزی هفت هزار و 954 ، بخش اداری 391، بخش تجاری 618 ، جایگاه پمپ گاز 37 که در مجموع 20 هزار و 388 تفاهم‌نامه با 373 مگاوات برق بود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت نیروگاه‌ها در فصل زمستان مصرف گاز را کفایت می‌کند بیان کرد: مشکلات فصل زمستان با تابستان فرق می‌کند و ناترازی تولید و مصرف وجود دارد و به دلیل اینکه نیروگاه‌های ما حرارتی هستند و به دلیل کمبود بارش‌ها، مشکل ما  تزریق سوخت به نیروگاه‌ها خواهد بود.

جوادی تصریح کرد: اگر در مصرف گاز و برق 10 درصد صرفه‌جویی شود در زمستان مشکلی برای سوخت نیروگاه‌ها نخواهیم داشت.

وی در خصوص حمایت از اقشار کم برخوردار جامعه استان زنجان گفت: طرح حمایتی احداث 3 هزار سامانه خورشیدی پنج کیلو واتی با همکاری برخی دستگاه‌های اجرایی استانی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق زنجان بیان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن جز استان‌های موفق هستیم و هیچ گونه مشکل و کمبودی برای تأمین برق واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد و ظرفیت لازم برای تأمین برق پروژه‌های این طرح ایجاد شده است.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 865677