jangafzar
07 مرداد 1401 - 09:29

۱۸۳ مسجد و بقعه متبرکه دامغان غبارروبی شد

دامغان- رئیس تبلیغات اسلامی دامغان با بیان اینکه در آستانه محرم، ۱۸۳ مسجد و بقعه متبرکه این شهرستان غبارروبی شد، گفت: مراسم معنوی اهتزاز پرچم عزاداری امام حسین(ع) نیز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد علی ملکیان در گفتگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی حسینیه ابوالفضل (ع) دامغان از برگزاری مراسم غبارروبی حسینیه‌ها در این شهرستان خبر داد و گفت: در دامغان ۸۳ حسینیه شهری و روستایی وجود دارد که در هفته جاری نظافت و سیاه پوش شدند تا بتوانند میزبان مردم عزادار این شهرستان باشند.

خبرنگار مهرع)ملکیان با بیان اینکه ۱۰۰ بقعه متبرکه و امامزاده نیز برای میزبانی از عزاداران آماده شده است، افزود: برنامه نمادین غبارروبی بقاع متبرکه دامغان به میزبانی حسینیه ابوالفضل (ع) برگزار و امام جمعه دامغان در این مراسم حضور یافت.

ع)اهتزاز پرچم عزاداری

اهتزاز پرچم عزاداریاهتزاز پرچم عزاداریرئیس تبلیغات اسلامی دامغان با بیان اینکه مجموعاً ۱۸۳ حسینیه و امامزاده و بقعه متبرکه در دامغان برای میزبانی مراسم عزاداری آماده شده است، گفت: هیئت‌های مذهبی و شبکه تبلیغی در این مراسم حضور چشم گیر داشتند و لیکن در حاشیه این مراسم استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گوشزد شد.

ملکیان در ادامه و با بیان اینکه مراسم اهتزاز پرچم عزاداری سرور و سالار شهیدان (ع) روز پنجشنبه در روبروی بیمارستان ولایت شهرستان دامغان برگزار شد، تاکید کرد: این مراسم با حضور امام جمعه و رؤسای دستگاه‌های اجرایی و جمعی از مداحان شهرستان دامغان برگزار شد.

ع)وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی و جامعه تبلیغی شهرستان دامغان در این مراسم حضور داشتند، گفت: این پرچم در واقع در میدان ورودی شهر دامغان و در واقع با هدف وحدت زیر پرچم حسینی برگزار شد. رئیس تبلیغات اسلامی دامغان

منبع: مهر
شناسه خبر: 489316