jangafzar
14 مرداد 1401 - 15:28

امام جمعه شهرستان پارسیان: فلسفه قیام عاشورا در عزاداری‌ها مورد توجه قرار گیرد ‌

بندرعباس - ایرنا - امام جمعه پارسیان استان هرمزگان با اشاره به لزوم نظم و انضباط و حفظ عزاداری‌های سنتی محرم گفت: در عزاداری‌ها به فلسفه قیام عاشورا توجه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تسلیت ایام عزای حسینی، ضمن قدردانی از مردم و هیئت‌های مذهبی، عزاداری سالار شهیدان را مایه سعادت دنیا و آخرت دانسته و در بیان توصیه هایی در این رابطه اظهار داشت: نظم و انضباط، حفظ عزاداری های سنتی، رعایت مسائل بهداشتی و اقامه نماز باشکوه ظهر عاشورا باید مد نظر و توجه مردم عزادار باشد و دقت کنیم که در عزاداری ها باید به فلسفه قیام عاشورا و حفظ مکتب اهتمام جدی داشته باشیم.

وی، با بیان اینکه عاشورا دارای پیام های سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و معنوی در ابعاد مختلف است افزود: مکتب عاشورا باید در زندگی ها پیاده شود تا حیات طیبه را برای جامعه اسلامی رقم بزند، لذا باید تلاش ها در مسیر زندگی عاشورایی باشد و از پیام عاشورا در عمل صیانت کنیم و قطعا اگر ملتی عاشورا را فهمید و پای آن ایستاد هیچگاه دچار ضعف و سستی نخواهد شد.

امام جمعه شهرستان پارسیان، با اشاره به موفقیت های کشور در زمینه های مختلف، آن را محصول حرکت منطبق بر اصول انقلاب ارزیابی و تاکید کرد: نمونه آشکار این پیشرفت ها، صنعت دفاعی است که امروزه شاهد اعتراف و هراس دشمنان از پیشرفت ملت ایران هستیم در حالی که روزی محتاج واردات سیم خاردار و گلوله کوچک بودیم.

حجت الاسلام بارانی، با اشاره به جنجال آفرینی آمریکایی‌ها در رابطه با خبر فروش پهپاد ایرانی به روسیه، آن‌را اعتراف بزرگ ایالات متحده به پیشرفت ملت ایران دانسته و تصریح کرد: ملت ایران با اراده الهی شعار ما می توانیم را در صحنه عمل نمایان کرد و ثابت کرده است که با تکیه بر توان داخلی قادر بر حل مشکلات خود خواهد بود و آمریکا و نوچه های منطقه ای و بین المللی‌اش نیز هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

وی، به مذاکرات رفع تحریم و اقدامات نسنجیده طرف غربی اشاره و عنوان کرد: غربی ها بدانند ملت و مسئولان اراده کرده اند که در برابر زیاده خواهی ها و زورگویی ها ایستادگی کنند و هر چه بیشتر عهد شکنی کنید قفل های بیشتری از صنعت هسته ای خواهد شکست لذا دست از لجاجت و زورگویی بردارید و بشنوید و بدانید که ملت عاشورایی ایران زیر بار حرف زور نمی‌رود.

امام جمعه ‌پارسیان، یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب و مردم را از مسوولان، کنترل گرانی ها و حل مشکلات معیشتی معرفی و با تاکید بر اقدامات سریع و جدی در این زمینه گفت: امروز گرانی‌های پی در پی به مردم فشار آورده و توقفی هم در این مشاهده نمی شود و روزانه شاهد افزایش قیمت ها هستیم لذا مسوولان محترم توجه کنند که اگر مشکلات معیشتی مردم حل نشود و مردم ثمره تلاش ها و اقدامات شما را بر سفره خود مشاهده نکنند، سایر خدمات شما نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: دشمن بر این زخم تمرکز کرده است لذا باید به طور جدی، قوی، عالمانه و با برنامه‌ریزی حرکت کرد و هرگونه کوتاهی در این زمینه قابل اغماض نخواهد بود، البته ما و مردم امیدوار به حرکت مخلصانه مسوولان اجرایی کشور هستیم و انتظار داریم که هر چه سریع تر ثمره این مجاهدت ها بر سفره مردم مشاهده شود.

شهرستان پارسیان با جمعیت ۷۰ هزار نفری در غربی‌ترین نقطه هرمزگان با فاصله ۴۰۰ کیلومتری از مرکز استان واقع شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536680