jangafzar
14 مرداد 1401 - 12:32

نظرسنجی؛ ائتلاف نتانیاهو در انتخابات آینده پیروز خواهد شد

نتایج آخرین نظرسنجی انجام‌شده در سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که ائتلاف «بنیامین نتانیاهو» با 62 کرسی پیروز انتخابات آینده کنست خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی شب گذشته (پنج‌شنبه) اعلام کرد که طی نتایج آخرین نظرسنجی انجام شده در تل‌آویو، ائتلاف «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسبق این رژیم و احزاب راست‌گرای همسو با او توانسته‌اند بعد از مدتی طولانی اکثریت کنست را به دست آورند.

طبق گزارش پایگاه خبری «i۲۴»، بر اساس نظرسنجی انجام شده برای  شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، حزب «لیکود» به رهبری نتانیاهو ۳۵ کرسی، حزب «صهیونیسم مذهبی» ۱۲ کرسی و احزاب «شاس» و «یهودیت تورات» به ترتیب ۸ و ۷ کرسی به دست آوردند.

i۲۴i۲۴دومین حزب بزرگ بعد از لیکود، حزب «یش عتید» به رهبری «یائیر لاپید» نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی است که تعداد کرسی‌هایش در این نظرسنجی، به عدد ۲۱ کاهش پیدا کرده بود؛ ائتلاف متشکل از دو حزب «آبی و سفید » و «امید نو» با ۱۲ کرسی در رده‌ بعدی بدون تغییر باقی ماند.

پیش از این نیز، نظرسنجی‌های انجام شده در سرزمین‌های اشغالی از بازگشت نتانیاهو به قدرت حکایت داشتند. نتانیاهو بزرگ‌ترین رقیب لاپید برای پیروزی در انتخابات دوره آینده کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) محسوب می شود؛ انتخاباتی که چند ماه دیگر برگزار خواهد شد.

نتایج نظرسنجی اخیر انجام شده توسط شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه هفته گذشته نشان داده بود که حزب راست‌گرای لیکود به ریاست نتانیاهو با ۳۳کرسی پیروز انتخابات دور آتی کنست خواهد شد.

قبل از این نیز نظرسنجی‌ای که توسط موسسه «Panels Politics» برای روزنامه «معاریو» انجام شد، پیش‌بینی کرده بود که اگر انتخابات امروز برگزار شود، حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ۳۶ کرسی خواهد داشت که قوی‌ترین عملکرد آن طی دوره اخیر محسوب می‌شد.

انتهای پیام/م

منبع: فارس
شناسه خبر: 536080