jangafzar
16 اسفند 1401 - 18:38

شهرستان کهگیلویه آماده همکاری در کاشت 1 میلیارد درخت+تصویر و فیلم

در راستای دستور ریاست جمهوری در خصوص کاشت یک میلیارد اصله نهال در طبیعت، نهادهای دولتی و غیردولتی شهرستان کهگیلویه این مهم را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، به مناسبت هفته درختکاری، این روزها هر کجای شهر دهدشت گذر کنید شاهد کاشت نهال هستیم.

از مناطق گردشگری تا مراکز دولتی و دانشگاه‌ها و مجتمع پتروشیمی دهدشت همه فرهنگ درختکاری را به صورت عینی در دستور کار خود قرار داده‌اند.

درختان، این موجودات زنده‌ به علت خدمتی که به اکوسیستم ارائه می‌دهند یکی از ارزشمندترین موجودات زنده در جهان هستند، در واقع اگر درختان نبودند در تولید اکسیژن، ترسیب کربن، حفاظت از تنوع زیستی، حفاظت از خاک و انباشت سفره‌های آب زیر زمینی با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شدیم.

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در حاشیه کاشت نهال در پتروشیمی دهدشت اظهار کرد: با توجه به هدف‌گذاری دولت در راستای کاشت یک میلیارد درخت در چهار سال بر همه ما فرض است تلاش کنیم این مهم صورت اجرایی پیدا کند.

امام جمعه دهدشت گفت: با توجه به این که کشور ایران به عنوان کشورهای خشک‌سالی از آن نام برده می‌شود گفت: اما در بحران درخت و زیست محیطی قرار نداریم و این به فرهنگ ایرانی اسلامی ما بر می‌گردد.

وی افزود: مسئولان برای ترویج فرهنگ درختکاری تلاش داشته باشند و به صورت عملی این را ترویج دهند نه اینکه فقط هفته منابع طبیعی مراقبت داشته باشیم.

به گزارش فارس، هم‌چنین امروز علاوه بر کاشت نهال در پتروشیمی،  به همت شرکت زهکش بنای دهدشت ۱۰۰ اصله نهال زیتون در دانشگاه پیام نور کاشت شد.

 

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1079774