jangafzar
02 آذر 1401 - 10:50

اقدامات جامعه بسیج زنان در استان کرمان/ از معرفی "الگوی سوم زن" تا آزادسازی زنان زندانی جرایم غیرعمد

مسئول بسیج زنان استان کرمان از برگزاری برنامه‌های متعددی در استان از جمله معرفی "الگوی سوم زن"، آزادسازی زنان زندانی جرایم غیرعمد و حمایت از نخبگان علمی بسیجی خبر داد.

- اخبار استانها -اکرم رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: زنان نقش مهمی در جامعه به عهده دارند و بسیج جامعه زنان یکی از بزرگ‌ترین تشکل‌های جامعه زنان در کشور به شمار می‌رود که این بسیجیان در حوزه‌های مختلف و متنوعی فعالیت دارند.

کرمانکرمانوی با بیان اینکه عموم فعالیت‌های این قشر در حوزه‌های فرهنگی، هنری، آموزشی و سایبری است، ادامه داد: برگزاری حلقه‌های معرفتی در مساجد ‌و تکایا از دیگر برنامه‌های جامعه بسیج زنان در استان است.

مسئول جامعه بسیج زنان سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به دیگر برنامه‌های بسیج زنان در استان، بیان کرد: با توجه به اهمیت مسئله فرزندآوری و جوانی جمعیت، بررسی تهدیدات حوزه جمعیت را در برنامه داریم و در این راستا برنامه‌هایی در سطح پایگاه‌های بسیج استان برای بانوان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های خوبی که در سطح پایگاه‌های بسیج برای بانوان برگزار شد و با استقبال خوبی همراه بوده برگزاری کلاس‌های ترویج سبک زندگی اسلامی است، گفت: برگزاری کلاس‌های مهارت‌های زندگی تحت عنوان کارگاه‌های دخترانه و مادرانه در پایگاه‌های مقاومت بسیج از دیگر برنامه‌های اجرا شده است.

رنجبر به بحث معرفی الگوی سوم زن اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 91 برای اولین بار مفهوم الگوی سوم زن را بیان کرده و فرمودند "زن، در تعریف غالباً شرقی، همچون عنصری در حاشیه و بی‌نقش در تاریخ‌سازی و در تعریف غالباً غربی، به مثابه موجودی که مورد استثمار قرار گرفته و جنسیت او بر انسانیتش می‌چربد و شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، زن نه شرقی، نه غربی است و زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان، گشوده است."

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران توانسته الگوی سومی را به جهان معرفی کند که زن در تراز انقلاب است، زنی که می‌تواند هم محجبه باشد ‌و هم در فعالیت‌های علمی، اجتماعی و سیاسی حضور فعال و چشمگیری داشته باشد، بیان کرد: در این راستا در استان معرفی الگوی زن سوم را در دستور کار داریم.

مسئول جامعه بسیج زنان سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه حمایت از نخبگان علمی بسیجی به ویژه در حوزه فعالیت‌های فناورانه خواهران بسیجی تحت عنوان راه‌اندازی هسته‌های علمی نیز در برنامه است، ادامه داد: در کنار سایر اقدامات انجام شده، کمک‌های مؤمنانه و تامین زندگی برای محرومین نیز با کمک خیرین انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه با همت بسیج حقوقدانان بحث آزادسازی زنان زندانی جرایم غیرعمد‌ را دنبال می‌کنیم، گفت: این کار با همکاری ستاد دیه و اداره کل زندان‌های استان انجام می‌شود.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 876109