jangafzar
27 آبان 1401 - 14:42

دشمنی با بسیج یعنی دشمنی با مجاهدت/بسیج مظهر عظمت ملت است

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمنی با بسیج یعنی دشمنی با اقتدار و مجاهدت، گفت: بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد رون کشور ماست.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با عرض تبریک و تسلیت شهادت مردم عزیز و مدافعان امنیت در حمله کور و ناجوانمردانه تروریستی در ایذه و اصفهان، گفت: امیدواریم هر چه زودتر ریشه این خباثت‌ها و جنایات کنده بشود‌. قطعا خون مظلوم گلوی عاملان این جنایات را خواهد گرفت.

انقلاب مظلوم

انقلاب مظلومانقلاب مظلوموی با بیان اینکه به عده ای در استان می گویم چرا حرف نمی زنید؟ بیانیه نمی دهید؟ دفاع نمی‌کنید؟، افزود: در پاسخ می گویند اطرافیان ما نمی‌پسندند، این عذر است واقعا؟ چه قدر اسلام و انقلاب مظلوم و مقتدر است.

امام جمعه کرج، به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دست اندرکاران کنگره شهدای قم اشاره کرد و بیان کرد: با کار هنری باید پیام شهدا را به گوش افراد برسانیم تا شنیده شود. ما به اندازه وسعمان در مصلی مقرر کردیم بین نماز جمعه و عصر راجع به شهدا صحبت بشود اما در سطح کلان هم باید انجام شود.

نماینده ولی فقیه در البرز به مناسبت آغاز هفته بسیج و روز بسیج دانشجویی و طلاب با بیان اینکه برای ما بیان امامین انقلاب راهگشا است، مطرح کرد: امام راحل با دید الهی که داشت، پیش بینی دقیق و درستی از اوضاع دنیا و رفتار قدرت‌ها داشتند. قبل از فروپاشی شوروی، امام خبرِ از بین رفتن کمونیست و افتادن در دام غرب را دادند.

بسیجبسیج دانشجوییوی حضرت امام(ره) را پدر تشکل بسیج خواند و افزود: امنیت مردم از همان روزهای اول برای امام(ره) مهم بود و برای همین بود که دستور تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی را دادند.

به گفته وی، از جمله خطراتی که امام راحل احساس می.کردند این بود که مسؤولان کشور از بسیج فاصله بگیرند. لذا در سال ۱۳۶۷ در یک پیامی به بسیجیان اینگونه فرمودند: «اگر مسؤولین نظام اسلامی از شما غافل شوند به آتش الهی خواهند سوخت. تاکید می کنم که غفلت از ایجاد ارتش ۲۰ میلیونی سقوط در دام ابر قدرت جهانی را به دنبال خواهد داشت»

نظام اسلامیامام جمعه کرج با اشاره به بیان امام خمینی(ره) ادامه داد: امروز یکی از ضروری ترین تشکل‌ها بسیج دانشجویی و بسیج طلاب است. طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه‌ها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند و فرزندان بسیجی ام در این دو مرکز پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی نه غربی باشند.

آیت الله حسینی همدانی یادآور شد: امام راحل در بُعد جهانی هم فرمودند: « باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت اسلامی در جهان باشند و این شدنی ست، چرا که بسیج تنها متصل به ایران اسلامی نیست. باید هسته های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد، که به فضل خدا تعالی این هسته ها امروز به عنوان هسته مقاومت در کشورهای مختلف شکل گرفته و لرزه بر تن استکبار انداخته است.»

استکبارنماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری راجع به بسیج، تبیین کرد: اکثریت ملت ایران بسیجی اند و دلیل شکست ناپذیری جمهوری اسلامی ایران این است، منتها باید حواس همه جمع باشد، امتحان همیشه برای همه است. حرکت نباید سست بشود. جهت حرکت اشتباه نباید بشود. جهت حرکت به سمت مقابله با استکبار است.

وی افزود: برای اینکه مسیر حرکت را فراموش نکنیم، رمز این حرکت و جهت گیری را هر جمعه با صدای بلند و کوبنده تکرار می کنیم: «مرگ بر آمریکا».

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه مسؤولیت مجموعه بسیج پاسداری از هویت ملی و دینی حضور در میدان‌های مورد نیاز نظام در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی است، ادامه داد: بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد رون کشور ماست.

وی با بیان اینکه همه دشمنان و حاسدان و دلبستگان دشمن در داخل از بسیج خوششان نمی آید، افزود: ابراز دشمنی با بسیج یعنی ابراز دشمنی با مجاهدت و تلاش و نشاط و کار در همه میدان ها. آرزومندان ناکامی این ملت از بسیج ناراحتند. هرکس آرزومند است این ملت ناکام بشود و شکست بخورد از حضور بسیج ناراحت است.

آیت الله حسینی همدانی خاطر نشان کرد: انکار بسیج، انکار بزرگ ترین و ضروری ترین مصلحت برای کشور است. انکار بسیج و بی احترامی به آن حرکتی نا بخردانه و خائنانه است.

بی احترامیوی با بیان اینکه بسیج با انقلاب به دنیا آمده و تمام ملت ایران بسیجی هستند و دشمن می خواهد این تفکر بسیجی را بگیرد، اضافه کرد: تا وقتی برای این کشور امنیت لازم است به نیرو و انگیزه و عشق و ایمان بسیجی احتیاج است. هر جا انقلاب به بسیجی احتیاج داشته باشد، بسیجی حاضر به فعالیت است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه بسیج با انقلاب به دنیا آمده و تمام ملت ایران بسیجی هستند و دشمن می خواهد این تفکر بسیجی را بگیرد، اضافه کرد: تا وقتی برای این کشور امنیت لازم است به نیرو و انگیزه و عشق و ایمان بسیجی احتیاج است. هر جا انقلاب به بسیجی احتیاج داشته باشد، بسیجی حاضر به فعالیت است.

امام جمعه کرج در خصوص عملیات ادراکی دشمن تبیین کرد: دشمن با فشار اقتصادی و روانی عملی(آشوب سازی) می خواهد ملت ایران را به ستوه بیاورد، لذا اتاق جنگ رسانه ای دشمن در کنار دشمنی های اقتصادی و امنیتی که داشت اقدامات جدیدی را شروع کرد.

وی با بیان اینکه لازم است به این اقدامات توجه بیشتری بشود، ادامه داد: در دوران ریاست جمهوری ریگان در اوایل انقلاب، رئیس سرویس اطلاعات فرانسه در جلسه ای به ریگان در مورد جهت مبارزه با ایران و نوع جنگ گفته بود پیشنهاد می کنم آنچه را که من عملیات پشه مالاریا نامیده ام برعلیه ایران شروع کنی. چون پشه مالاریا اگرچه نمی تواند حریف خوددرا بکشد اما می تواند خواب و خوراک را از او بگیرد و کاری کند که فقط به خودش مشغول باشد.

منبع: فارس
شناسه خبر: 863145