jangafzar
11 مرداد 1401 - 09:08

اجرای طرح ویژه امنیت محرم پلیس در استان سمنان/ مردم همراهی کنند

سمنان- جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان از اجرای طرح ویژه پلیس در ایام محرم خبر داد و گفت: این طرح شامل گشت‌های محسوس و غیرمحسوس و ترافیکی خواهد بود.

سید علی میراحمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه نیروی انتظامی برای مدیریت شرایط در ماه محرم در سراسر استان سمنان از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده است، تاکید داشت: تدابیر لازم برای اینکه بتوانیم ماه محرم را بدون هیچ حادثه امنیتی پشت سر بگذاریم و مردم با فراغ بال بتوانند در مساجد به عزاداری بپردازند.

میراحمدیخبرنگار مهروی افزود: در حوزه انتظامی شهری، موضوع مدیریت ترافیک نخستین امری است که در دستور کار ناجا در سراسر استان سمنان قرار گرفته است همچنین برای پارک خودروها نیز تدابیر لازم اندیشیده شده اما مردم نیز باید در این زمینه همکاری داشته و در محل ایمنی خودروهایشان را پارک و سپس به مساجد بروند.

جانشین انتظامی استان سمنان با بیان اینکه حتماً سیستم‌های امنیتی خودروهای عزاداران پس از ترک خودرو فعال شود، ابراز کرد: درباره سرقت منازل نیز طرح پیشگیری از بروز سرقت با گشت‌های پلیس در دستور کار دارد اما بازهم مردم باید توصیه‌های حفاظت فیزیکی از منازل را داشته باشند.

میراحمدی از برگزاری نشست‌های هماهنگی با مسئولان هیئات مذهبی استان سمنان خبر داد و افزود: در این نشست‌ها مقرر شده تا مسئولان هیئت‌های مذهبی استان توصیه‌های لازم را به مردم داشته باشند و از سوی دیگر افرادی را تحت عنوان انتظامات تعیین و حتماً بازو نوشته‌هایی را نیز به دست ببندند.

میراحمدیهیئاتوی با بیان اینکه هیئت‌ها و نحوه حرکت، رعایت پروتکل‌ها با توجه به محدودیت‌ها، شروع و خاتمه مراسم و برنامه‌ریزی برای گشت‌های محلی انتظامی از دیگر بخش‌های نشست‌های هماهنگی با مسئولان هیئت‌های مذهبی استان بود، گفت: ناجا برای امنیت تکایا و مساجد نیز برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده است.

جانشین انتظامی استان سمنان از اجرای گشت‌های محسوس، غیر محسوس و خودرویی در طول ماه محرم خبر داد و تاکید کرد: در کنار این گشت‌ها اشراف اطلاعاتی خوب نیروی انتظامی نیز وجود دارد که اگر با پدیده امنیتی مواجه شویم، بلافاصله آن را مدیریت کنیم.

میراحمدی با بیان اینکه برخی کلاهبرداری را در زمینه نذورات همه ساله در ایام محرم متأسفانه بروز می‌کند، تاکید کرد: مردم همواره به این موضوع دقت داشته و تنها به هیئت‌های مجاز دارای مجوز و سرشناس کمک داشته باشند.

میراحمدی

منبع: مهر
شناسه خبر: 516818