jangafzar
15 اسفند 1401 - 08:48

مسئولان کهگیلویه عزم جدی برای کنگره ملی شهدا داشته باشند

در جلسه برنامه‌ریزی کنگره ملی شهداء در دهدشت، بر اهتمام جدی همه کمیته‌ها و مسئولان جهت هر چه باشکوه برگزار کردن این کنگره عظیم تأکید شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در جلسه برنامه‌ریزی کنگره ملی شهداء، اظهار کرد: شهداء نیازی به منبر و سخنرانی ندارند و اگر شهدای عزیز نبودند امروز هیچ کدام از مدیر نبودیم.

امام جمعه دهدشت افزود: ماهیت وجودی ما شهدای عزیز هستند جان دادند تا این شکوه و عظمت برقرار باشد.

وی بیان کرد: مسئولیت‌ها گذراست و تلاش شود کاری در خور شأن شهداء انجام شود.

سید عبدالعزیز موسوی نیز در این جلسه اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس صرفاً مختص یک مقطع زمانی نیست بلکه این گنحینه عظیمی است که ملت ایران از آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با بیان این‌که بدون آرمان‌های شهداء راه به جایی نخواهیم برد گفت: با الگوگیری از مکتب شهداست که می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم.

وی از تشکیل کمیته ۱۴ گانه در دهدشت جهت برنامه‌ریزی برای کنگره ملی شهداء خبر داد و خواستار اهتمام جدی همه کمیته‌ها در راستای اجرای این کنگره عظیم شد.

سید علی‌اصغر پوربهشت نیز در این جلسه گفت: اثرات مادی و معنوی آخرین کنگره شهداء در استان هنوز جاری است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهدشت افزود: برای کنگره جدید کمیته‌هایی در استان و شهرستان‌ها تشکیل شده است اما با توجه به این که قرار بود هر کمیته سه ماه یکبار گزارش عملکرد بدهد، در این زمینه موفق عمل نکردیم.

وی بیان کرد: قرار بود تا پایان ۱۴۰۱ تصاویر شهدا که در شهرستان‌ها مخدوش هستند شهرداری آن‌ها را جمع‌آوری و نسبت به، به روز رسانی آن‌ها اقدامات لازم صورت گیرد که این کار در دهدشت هنوز انجام نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: باید در این مدت یادواره‌های شهرستان و محلات داشته باشیم و قرار است در سال آینده به ازای هر شهید یک یادواره خانگی برگزار شود، هم‌چنین به ازای هر پایگاه مقاومتی از هر حوزه یک یادواره شهدا برگزار خواهد شد.

پوربهشت گفت: باید از همه خانواده‌های معظم شهداء سرکشی صورت گیرد.

وی از برگزاری یادواره شهدای شهرستان کهگیلویه در روز ۲۳ اسفند خبر داد و خواستار همراهی همه دستگاه‌ها جهت هر چه بهتر برگزار شدن این یادواره شد.

سید خدایا زینی‌پور مسئول بازرسی کنگره ملی شهداء نیز در این جلسه گفت: شهرستان کهگیلویه تنها شهرستانی است که فقط یک اِلمان شهید دارد.

وی با بیان این‌که کهگیلویه قریب به ۳۲ سردار شهید دارد خواستار نصب تصاویر این سرداران در ورودی‌های شهر شد.

زینی‌پور هم‌چنین خواستار نصب تندیس یکی از شهدای شاخص شهرستان در میدان مرکزی دهدشت شد.

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1075862