jangafzar
14 مرداد 1401 - 11:11

لالایی مادران البرزی در اجتماع شیرخوارگان حسینی

کرج - ایرنا - همزمان با هفتمین روز از ماه محرم الحرام، مادران البرزی روز جمعه با حضور در اجتماع شیرخوارگان حسینی در سوگ شهادت حضرت علی اصغر (ع) طفل ۶ ماهه حضرت سیدالشهدا(ع) با ذکر لالایی شیون و گریه سردادند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در استان های تهران و البرز به خبرنگار ایرنا گفت: نوزدهمین  آیین شیرخوارگان حسینی  امسال در ۲۵۰ نقطه استان البرز با شور وحال عاشورایی برپا شد.

وحید آقاشریفی با بیان اینکه هسته مرکزی برگزاری این مراسم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج بوده است، افزود: در تمام شهرستان ها این مراسم در مصلاهای نماز جمعه، مساجد، حسینیه ها و تکایا برگزار شده است.

وحید آقاشریفیوی اظهار داشت: از دیگر مراکز اصلی برگزاری این مراسم در استان البرز مهدیه کرج، هیات های رزمندگان اسلام غرب و شرق شهرستان کرج و زینبیه حصارک می باشد.

وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان استان البرز در بیش از ۵۰  نقطه برگزاری این مراسم را داشته ایم، گفت: تعدادی از بانوان این استان به صورت خودجوش و مردمی از ۶ ماه پیش کار دوخت لباس برای شیرخوارگان شده تا در این مراسم این لباس ها به شیرخوارگان اهدا شود.

آقاشریفی در خصوص روند دوخت لباس شیرخوارگان افزود: در تمام  کشور دوخت این البسه به صورت تجمیعی در حسینیه ها و یا  کارگاه های دوخت انجام می شود ولی در البرز با توجه به اینکه شاید برخی از بانوان امکان حضور در این اماکن را نداشته باشند پارچه درب منازل به آن ها ارایه شده و پس از دوخت و بسته بندی از آن ها تحویل گرفته شده است.

وی اضافه کرد: برخی از این بانوان در حین دوخت لباس مراسم روضه های خانگی نیز برگزار کرده اند.

امسال مراسم شیرخوارگان حسینی در هفت هزار و ۵۰۰ نقطه کشور و یک هزار و ۵۰۰ نقطه در دیگر کشورهای جهان برگزار شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 535703