jangafzar
03 بهمن 1401 - 15:17

وضیعت آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن اعلام شد؛ واریزی ۱۰۰ هزار تومانی برخی متقاضیان!

عضو هیئت مدیره بانک مسکن از پرداخت ۴۷ هزار میلیارد تومان به سازندگان نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: متقاضیان این طرح تاکنون از ۱۰۰ هزار تا ۴۰ میلیون تومان واریزی داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید محسن فاضلیان با بیان اینکه طی سال‌های گذشته 2 میلیون و 400 هزار واحد مسکن مهر با حمایت مالی بانک مسکن ساخته شد، اظهار کرد: در طرح نهضت ملی مسکن نیز این بانک تاکنون قرارداد 204 هزار و 212 واحد مسکونی را به مبلغ 694 هزار و 754 میلیارد ریال امضا کرده است.

وی از پرداخت 470 هزار میلیارد ریال از محل آورده متقاضیان و منابع بانک به حساب سازندگان نهضت ملی مسکن خبر داد و با بیان اینکه 90 درصد از تسهیلات این بانک به بخش مسکن در سال جاری اختصاص یافته است، افزود: تسهیلات‌دهی بانک مسکن منحصر به طرح نهضت ملی مسکن نیست و در مواردی مانند اعطای کمک هزینه ودیعه مسکن، خرید مسکن و ... بانک مسکن سعی کرده حضوری فعال در حوزه تامین مالی بازار مسکن داشته باشد.

وی بیان کرد: طرح نهضت ملی مسکن در حال انجام است اما با توجه به اینکه متوسط زمان ساخت مسکن در کشورمان بالاتر از کشورهای دیگر است این نیازمندی وجود دارد تا ضمن تامین مالی سریع پروژه‌ها که بانک مسکن در این حوزه تمرکز کرده، با صنعتی‌سازی مدت زمان ساخت مسکن در کشور نیز کاهش یابد.

وی افزود: نسبت تسهیلات‌دهی و حضور خودمالکان در طرح نهضت ملی مسکن به کل طرح نهضت ملی مسکن نشان می دهد که 74 درصد از پروژه‌هایی که به بانک مسکن ذیل این طرح معرفی شده است، مربوط به خودمالکان است.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن تصریح کرد: 453 هزار و 965 متقاضی تاکنون برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن از یک میلیون ریال تا 400 میلیون ریال ضمن افتتاح حساب، پول واریز کرده‌اند که بانک مسکن نیز 170 هزار میلیارد ریال از محل آورده متقاضیان به حساب سازندگان تسهیلات پرداخت کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 992991